MÍSTA DOMA – výstava fotografií

MÍSTA DOMA – výstava fotografií,

které Vás zavedou tam, kam obvykle není možné se dostat.

Chceme ukázat rozmanitost pečovatelské profese.

Ta je fyzicky i psychicky velice náročná.

Na druhou stranu hluboce smysluplná a nezbytná.

Myšlenkou je ukázat veřejnosti místa, kde se vše odehrává.

 

Pokusit se zachytit atmosféru DOMOVA.

Domova, jehož stojaté vody rozvlní pečovatelka, se kterou přichází jarní vánek, letní bouřkový vítr. Pravda, někdy i silný horský vichr. Zároveň chceme inspirovat rodiny, aby se nebály pečovat o své blízké doma. Chce to odvahu, to je pravda, ale stojí to za to. Většina z nás si přeje prožívat své dny DOMA.

Tam, kde to známe, kde máme právě to svoje křesílko, svůj hrneček (ať si, že je otlučený, ale je to ten náš, ze kterého se nám nejlépe pije).

 

Přáli bychom si, aby co nejdříve bylo jednodušší rozhodnout se pečovat o svoje rodiče nebo prarodiče. Aby to nutně neznamenalo opustit zaměstnání, přijít o možnost sejít se s přáteli, vyrazit si na celodenní výlet…

A hlavně, aby to mohla být jen a jen RADOST.

Kousek té zachycené radosti si můžete z výstavy odnést i domů. Zvěčněna je na magnetkách, pohlednicích ale i obalu kvalitní kávy nebo čaje, které můžete někomu dát pro radost.

Přijďte se pokochat a podpořit dobrou věc.

 

 

Pokud nemáte možnost přijít, ale přesto chcete naše počínání podpořit, můžete zaslat libovolnou částku na náš transparentní účet č.: 24 02 46 05 19 / 2010.

Děkujeme.

 

Momentky z domovů zachytila fotografka Veronika Husů (https://www.facebook.com/byveronikahusu) , která jak sama říká, ráda fotografuje lidi a příběhy, které mají hlubší význam.

Některé ze zachycených příběhů básnířka Jana Marková doprovodila poetickými verši.

 

 

 

 

 

Přijměte ještě jednou naše pozvání.

Do konce května můžete (alespoň pomyslně) nahlédnout. Fotografie jsou poprvé vystaveny v Trhových Svinech v infocentru na náměstí (každý všední den od 9 do 12 a pak od 13 do 16 hodin).

Výstava pak putuje do Suchdola nad Lužnicí – červen, přes letní prázdniny v poutním kostele Nejsvětější Trojce u Trhových Svinů, v září – České Velenice, od poloviny října v galerii v Borovanech, v adventním a vánočním čase zavítá do galerie Koželužna v Nových Hradech.

Pokud nejste z blízka a výstava vás zaujala – rádi byste ji viděli i u vás, ozvěte se nám. Rádi ji přivezeme i k vám.