10 let ARCHY

Čas nezadržitelně plyne. Neohlížíme se příliš zpátky, na pořadu dnešního dne máme většinou budoucí zítřky. I proto nás v Arše vlastně překvapilo, že už plujeme desátým rokem.

Jubileum si zaslouží oslavu. Srdečně Vás, vaše rodiny a přátele zveme v pátek 20. října do sálu pod knihovnou a galerie v Klášteře Borovany.

Od 17 hodin tady pro Vás otevíráme Kavárnu notaBENE. Při dobrém domácím pohoštění, alko i nealko nápojích a jak věříme, báječné atmosféře slavnostně zahájíme výstavu MÍSTA DOMA. Výstavu fotografií z naší péče. Zahraje nám k tomu dívčí Duo Angeli – flétnistky Leona Malíková a Gabriela Tlapová.

Od 18 hodin si nenechte ujít benefiční koncert sólistky opery Jihočeského divadla Kateřiny Špilauer Hájovské. Spolu s hudebním doprovodem s námi popluje vodami lidovek, muzikálových melodií a nemineme ani krásný útes dvořákovy Rusalky.

Od 19 hodin s námi můžete přivítat manžele Karin a Pavla Spurných, které znáte z festivalu Klášter pod Hvězdami. Svou živou ŽIVOU hudbou nás budou bavit až do konce oslav.

Přijďte.

Posedět, potkat se, pobavit, dojmout… Zpívat, tančit, jen tak plout… Těšíme se na Vás!

 

Kateřina Špilauerová Hájovská sólistka opery Jihočeského divadla. Žena, DIVA, která má nádherný soprán a neskutečně velké
V pátek 20. 10. od 18 hodin bude v Klášter Borovany zpívat jen pro Vás a PRO ARCHU
Přijďte se zaposlouchat do muzikálových melodií, zanotovat si lidové písně a třeba se i dojmout u Dvořákovy Rusalky
Děkujeme, že v pátek poplujete s námi!

 

 

Živá ŽIVÁ hudba nesmí na správné narozeninové oslavě chybět. V naší páteční NotaBENEfiční KAVÁRNĚ se můžete těšit na Karin a Pavla Spurných.
„Dvojice, kterou spojila hudba už jako náctileté. Poté je společné zájmy sblížili i na vysoké škole a hrát nepřestali doteď.
Každý zvlášť si prošli různými hudebními sestavami a žánry a ke společnému účinkování v kapele Almost Acoustic přidali ještě komornější vystupování pouze ve dvou. Spolu hrají akustické covery různých žánrů, české i zahraniční, k poslechu i k tanci

 

Jsme dvě studentky z konzervatoře, které se potkaly vlastně úplnou náhodou.
A NEnáhodou se s námi můžete potkat i vy na báječné akci -10 LET ARCHY.
Leona Malíková – studentka zobcové flétny na konzervatoři v Českých Budějovicích a Gabriela Tlapová – studuje populární zpěv na Pražské státní konzervatoři.
Seznámily jsme se jako průvodkyně v kostele Nejsvětější Trojce, kde jsme zjistily, že nás spojuje nejen vášeň pro hudbu a začaly jsme společně hrát při prohlídkách jen tak lidem pro radost.
A tak hrajeme i do dnes. V loňském roce jsme zorganizovaly svůj první koncert a po příjemném ohlase publika v tom pokračujeme.
Hudba je jazyk, který promluví ke každému člověku a my chceme dělat radost nejen sobě ale hlavně vám.