Velikonoce – příležitost k radosti

Období Velikonoc bývá radostné. Jednak jde o nejdůležitější křesťanské svátky a také jsou tyto dny spojeny s příchodem jara. V minulých dvou letech byly oslavy komorní kvůli kovidu, letos jsou zakalené válkou na Ukrajině. To ale nebrání prožít si anebo zavzpomínat na tradice, které jsou s těmito svátky spjaty.

Já osobně mám nejradši tzv. Bílou sobotu. Sice ji mám spojenou s úklidem a chystáním slavnostní večeře, ale po ní vždy následuje jedinečná atmosféra slavení. Mimochodem znáte starou českou pranostiku: „Prší-li v noci na Bílou sobotu, bude málo třešní.“?

K Velikonocům samozřejmě patří pletení pomlázky, barvení vajec, pečení beránka, jidášů či neméně tradičního mazance. Pečivo jednak zdobí sváteční stůl a jednak jím hostíme návštěvy.

Přejme si navzájem ať s Velikonocemi a jarem přijdou i pozitivnější zprávy, ať s jarními dny prožíváme více radosti a daří se nám povznést nad události těchto dní.

Pečovatelská služba funguje každý den, včetně těch svátečních. Zvažujete-li podporu u vašeho blízkého, o bližší informace telefonujte sociální pracovnici na číslo: 777 62 09 73.

Tereza Umlaufová