Trénování paměti – podzimní kurzy v Borovanech, Nových Hradech a v Českých Velenicích

Trénování paměti – podzimní kurz

Prázdniny utekly jako voda a my opět chystáme volnočasovou aktivitu pro seniory, při které si procvičíme mozkové závity.

V Borovanech začneme v pondělí 4. 9. od 14:00 hodin v Arše (bývalá národní škola), Žižkovo nám. 149, Borovany. Tato aktivita bude probíhat pravidelně každé pondělí po dobu 10ti lekcí.

V Nových Hradech začneme v úterý 12. 9. od 13:00 hodin ve společenské místnosti domu s pečovatelskou službou. Tato aktivita bude probíhat pravidelně každé úterý po dobu 10ti lekcí.

V  Českých Velenicích začneme v úterý 12. 9. od 15:00 hodin v Česko-rakouském komunitním centru Fenix. Tato aktivita bude probíhat pravidelně každé úterý po dobu 10ti lekcí.

 A o čem kurz trénování paměti je?

Základní princip tréninku spočívá v tom, že se učíme vytvářet tzv. mnemotechnické pomůcky.  Ty nám pomáhají lépe si zapamatovat získané informace. Zábavnou formou budeme pomůcky vytvářet a i díky tomu, mít svou paměť v dobré kondici.

Kurz trénování paměti je žádaný a vyhledávaný. Někteří jej vnímají jako zaplnění volného času, jiní jako příležitost k setkání se se svými známými. Především si společně trénujeme paměť, soustředění, postřeh…

Kurz nespočívá v tom, něco se učit, spíš jde o aktivizaci našeho mozku tak, aby se vyhnul stereotypům a zůstal co nejdéle fit.
Někteří z Vás, již mají s kurzem zkušenost. To neznamená, že by noví zájemci měli mít obavy, že nebudou stačit tempu ostatních, nebo jejich znalostem. Snažíme se o to, aby bylo ve skupině všem příjemně, pomáháme si a nastavujeme přátelskou atmosféru.

Bližší informace na telefonu 774 916 404, e-mailu: velenice@archaborovany.cz nebo osobně v Českých Velenicích (v Arše, v areálu TJ Lokomotiva).

Budu se na vás všechny 12. září moc těšit, lektorka kurzů trénování paměti, Mirka Poláková.