RADOST klub nejen pro seniory – lednový program

Neděle 7. ledna od 15 hodin Tříkrálový turnaj ve SCRABBLE.

Připadáte si po vánocích lehce otupělí a zlenivělí? Pak přijďte! Potkáte nové soupeře, můžete přizvat své tradiční (ne, s umělou inteligencí hrát nebudeme J). Zajistíme jednotná pravidla J. Kdo může, přinese zbylé cukroví, punč… (ostatní určitě rádi uchutnají), příspěvek 50 Kč (na cenu pro vítěze).

 

Středa 17. a 31. ledna od 17 hodin  Pozitivní psychologie – šestidílný návod JAK V DNEŠNÍ NÁROČNÉ A USPĚCHANÉ DOBĚ VIDĚT VĚCI POZITIVNĚ.

Na listopadovou přednášku o pozitivní psychologii navazujeme cyklem šesti setkání, kdy si budeme povídat, jak významné pro naši pohodu jsou emoce a jejich zvládání, naše silné stránky, smysluplná činnost, dobré vztahy, duševní odolnost a zvládání stresu, a jak prostě můžeme stárnout v pohodě. Kromě povídání si osvojíme i jednoduchá cvičení, která nám k větší pohodě mohou dovést. Víte, že třetí etapa života (65 let a více) je pro většinu lidí tou nejšťastnější? I o tom budeme diskutovat. Optimistickou průvodkyní nám bude paní Zuzana Guthová. Připraven pro vás má metody a techniky pro zvýšení duševní pohody.

 

Neděle 21. ledna od 18 hodin Let’s sing! (aneb Angličtina s písničkou)

Taky moc nerozumíte textu populárních písní s anglickými texty? Pojďme si je spolu přeložit, zazpívat a možná shlédnout i nějaké to video. First session v neděli 21. ledna od 18:00, další dle zájmu. Poplatek 50 Kč (kopie textů, občerstvení). (It was here once, but eight years ago!).

 

Pondělí 22. ledna od 15 hodin Tvořivá dílna pro babičky s vnoučaty (dědečkové také vítáni)

Přijďte prožít společné odpoledne se svými vnoučaty (anebo přijďte i sami J) a něco si do nového roku vyrobte. Co budeme s milou lektorkou Petrou Šilhanovou tentokrát tvořit je zatím překvapením.

 

Úterý 23. ledna od 17 hodin Magický příběh brambor – přednáška Pavla Chlouby

Brambory patří mezi 4 nejdůležitější rostliny světa. Pomáhají vyživovat více než miliardu lidí. Víte ale, kde se brambory vzaly? Odkud pocházejí? A jak vypadaly hlízky divokých brambor? Na tyto, ale i na mnoho dalších otázek vám s radostí odpoví Pavel Chlouba. Kvůli bramborám cestoval až k jezeru Titicaca v Peru, kde podle pověstí jejich magický příběh začal. Takhle to alespoň tvrdí bájná kultura Inků, která pochází ze stejného místa.

 

Bližší informace ke všem aktivitám klubu nejen pro seniory na www.radostborovany.cz anebo telefonním čísle 792 372 218.