Ovčácké slavnosti a vaše podpora dobré věci

Poděkování

Rádi bychom poděkovali dobrým lidem, kteří podpořili charitativní akci. Na desátém ročníku Ovčáckých slavností se po celý den pracovalo na výrobě šály. Vlna, upředená z ráno nastříhaného rouna, v rukou zkušených pletaček, dala vzniknout čtyři metry dlouhé šále. Vlastně celkem šest dobrých lidí se zúčastnilo odpolední dražby šály. A ani jeden ji nezískal a přesto byli všichni vítězi.

Již na počátku akce bylo určeno, že výtěžek dražby bude použit na předplatné Českobudějovického deníku, který vozíme k osamělým seniorům a společně s nimi z něj předčítáme. Senioři často drobné novinové písmo nepřečtou, ale o dění kolem sebe se zajímají, často jsou osamělí. Společný čas strávený nad novinami je každodenní vzpruhou a malou radostí.

Vyvolávací cena bylo předplatné na 2 měsíce, druhou metou 4 měsíce a upřímně, nepředpokládali jsme, že bychom se dostali nad třetí pomyslnou metu, tedy to, že by některý z dražitelů přispěl na předplatné půlroční.

Byla jsem upřímně dojatá, když spontánně v běhu dražby dobří lidé zhodnotili, že jim vlastně o šálu nejde, že chtějí podpořit dobrou věc. Oněmi šesti dobrými byl malý asi čtyřletý chlapec, který přišel s dvacetikorunou na dlani a řekl: „Paní, já vám to dám na ty noviny.“. Žák sedmé třídy základní školy, který přijel až z Volar a přispěchal s šedesáti korunami – „… pro začátek dražení.“

Milá paní od kolovratů, u kterých celý den předváděla zapomenuté řemeslo. Návštěvnice slavností, která si prostě užívala atmosféry dne a chtěla přispět. Obě shodně přidaly stokorunu.p3100237

No, a pánové Kotásek a Šotola, kteří se nejprve přehazovali o počet měsíců předplatného a pak se spojili, ukončili dražbu a řekli, že společně přispějí na roční předplatné. Ba co víc, shodli se, že šála by se měla nechat na příští ročník Ovčáckých slavností a s nově dopleteným kouskem opět dražit. A máme tu tradici!

Pánové, Vám oběma hluboký dík. Nejen za tisíc korun, které jste darovali, ale i za tu zkušenost, že má význam takové akce dělat, že nejsou marné a že ty drobné radosti, o které se ve své činnosti s velkým úsilím pokoušíme, ještě dokáže někdo ocenit.  Díky!

Zvláštní poděkování patří všem pletařkám, které na šále celý den pracovaly, zejména členkám ČČK Vrcov, které odpoledne finišovaly a šále připletly nejvíce pomyslných vlněných řádků. Moc děkujeme.

 

 

Monika Strapková, pečovatelská služba Archa