Hledáme sociální pracovnici

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici sociálního pracovníka/sociální pracovnice v rámci chráněného pracovního trhu, tj. člověka se změněnou pracovní schopností nebo částečným invalidním důchodem.

 

Možná hledáme právě Vás!

Jste absolvent/absolventka VOŠ nebo VŠ sociálního oboru (odpovídajícího zák. č. 108/2006 Sb., § 110, odst. 4)?

Jste aktivní řidič/řidička?

Umíte pracovat s počítačem zejména Word, Excel, sociální sítě, internetové stránky?

Nebojíte se učit novým věcem (práce s programem Orion – záznam péče, vyúčtování…)?

Troufáte si pracovat s lidmi a hledat flexibilní řešení tak, aby se naplnily jejich aktuální potřeby?

Nebojíte se organizovat tým pečovatelek?

Máte chuť podílet se na tvorbě a realizaci různorodých projektů?

Nedělá vám problém komunikace a máte trpělivost?

 

Jestli jste až sem odpovídali ano, neváhejte a pošlete nám svůj stručný životopis na e-mail: strapkova@archaborovany.cz

Stejně tak případné dotazy k pracovní době, pracovní náplni a všemu, co by vás k dané pozici zajímalo.

Nového kolegu/kolegyni bychom rádi vybrali do konce roku, aby mohl/mohla 1. 1. 2022 nastoupit 🙂

Co nabízíme: základní mzda 25000 Kč (při plném úvazku), po třech měsících osobní příplatek. 25 dnů dovolené. Přátelský kolektiv, vstřícnost a pomocnou ruku ve všem, co zrovna nepůjde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základní poradenství se zdravotní sestrou

Pravidelná preventivní a poradenská setkávání seniorů s terénní zdravotní sestrou probíhají v domovech s pečovatelskou službou, jako jsou Jílovice, Ledenice, Borovany a Trhové Sviny.  Terénní zdravotní sestra seniorům měří tlak, hladinu cukru v krvi, radí ohledně jejich zdraví (životosprávu aj.).   Aktivita je seniory navštěvována. Tento projekt vznikl na základě poptávky seniorů, kdy jejich obvodní lékaři díky přehlcené kapacitě nemají čas na pravidelné sledování a měření tlaku, hladiny cukru v krvi a řešení životosprávy.

Projekt byl finančně podpořen Jihočeským krajem.

Trénování paměti – mozkový jogging

Kurz trénování paměti pro seniory probíhá v 10 lekcí, kdy účastníci mají možnost odhalit fantastické možnosti lidské mysli.  Počet zájemců je omezený (10-12 osob). Jde nám hlavně o kvalitu tréninku, proto probíhá v malé skupince. Účastníci se učí techniky, které napomáhají si zapamatovat čísla, data, obličeje, či jména. Aktéři kurzu se dozvídají, jaké tipy na trénování paměti existují a zjistí, jak svou paměť rychle a trvale zlepšit. S lepší pamětí můžou zvýšit své IQ, rozvíjet představivost a kreativitu a dosáhnout tak většího úspěchu ve všech oblastech života. Pomůcky na trénování paměti pro seniory je spousta a nápady a typy hledáme v odborných publikacích a na stránkách České alzheimerovské společnosti.

Trénování paměti skupinové a individuální probíhá ve dvou turnusech v Borovanech ve společenských prostorách v Domě s pečovatelskou službou a v Českých Velenicích v Česko-rakouském komunitním centru FENIX. Kurz trénování paměti je zájemci oblíbená aktivita. Trénování paměti vede naše kolegyně Jana Pražáková DiS. – trenérka paměti.

Projekt byl finančně podpořen Jihočeským krajem.

   

Volnočasové aktivity

V malebné obci Jílovice se senioři setkávají při společných volnočasových aktivitách. Setkávají se jednou týdně v hale domu s pečovatelskou službou.

Program připravují senioři sami spolu s jednou z našich kolegyň. Nejde jen o setkání s vrstevníky a posezení u kávy, ale i o smysluplné naplnění volného času. Pořádáme pravidelné besedy o cestování či posezení a k poslechu harmoniky.  Od prvního setkání, které bylo v roce 2015 jsme zorganizovali celkem 71 setkání, při kterých si účastníci mohli vyzkoušet mimo jiné háčkování, práci s fimo hmotou, drátkování, vyšívání a jiné.

Obec Jílovice aktivity finančně pravidelně podporuje. Děkujeme.